Все для Joomla . Бесплатные шаблоны и расширения.

Фото 3Враховуючи суспільний інтерес, що виник в зв’язку продажем будівлі на вул.Гординського, 10 в м.Івано-Франківську, з метою кращої інформованості усіх зацікавлених сторін та з метою недопущення поширення неправдивої інформації, Департамент комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради роз’яснює наступне:

 

        1. Щодо стартової ціни продажу об’єкта на аукціоні

Відповідно до ст.22 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» стартова ціна будівлі була визначена на рівні її балансової вартості. На кінцеву ціну продажу додатково буде нараховано податок на додану вартість в розмірі 20%.

 

2. Щодо строків проведення аукціону

Рішення Івано-Франківської міської ради щодо продажу з аукціону будівлі на вул.Гординського, 10 було прийнято 25.02.2020, тобто ще до введення Кабінетом Міністрів України карантину. Строки та етапність подальших дій з підготовки до проведення аукціону чітко регламентовані Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна» та Постановою КМУ від 10 травня 2018 р. № 432, а тому перенесення чи відтермінування проведення аукціону на невизначений термін буде порушенням законодавчо встановлених строків.

 

 3. Щодо умов подальшої експлуатації об’єкта майбутнім власником

Будівля на вул. Гординського, 10 є пам’яткою архітектури місцевого значення, про що зазначено в описі об’єкта приватизації. Жодних законодавчих обмежень щодо її відчуження з комунальної власності шляхом продажу з аукціону немає.

Умовами аукціону передбачено, що майбутній власник зобов’язаний виконувати норми чинного законодавства України у галузі охорони пам’яток культурної спадщини стосовно об’єкта приватизації. Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» пам'ятки, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця; власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до Закону та охоронного договору. Реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт, пристосування пам'яток місцевого значення здійснюються за наявності письмового дозволу відповідного органу, на підставі погодженої з ними науково-проектної документації.

Зазначені умови експлуатації пам’яток культурної спадщини визначені законом та не потребують їх дублювання в умовах продажу конкретного об’єкту, оскільки є обов’язковими для власників всіх пам’яток незалежно від способу набуття права власності.

 

4. Щодо процедури вибору переможця аукціону

Приватизація будівлі на вул. Гординського, 10 здійснюється в порядку, передбаченому Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна» - шляхом проведення електронного аукціону в електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

Заяви та документи, передбачені законодавством, всі потенційні покупці подають в електронній формі через сайти операторів електронних майданчиків. Будь-яка інформація про кожного учасника є знеособленою (анонімною) до закінчення електронного аукціону, крім інформації про номери учасників та їх кількість. Закриті цінові пропозиції учасників є недоступними для перегляду до початку електронного аукціону для всіх осіб, крім учасника, який подав таку закриту цінову пропозицію. Оператор електронного майданчика зобов’язаний не розголошувати інформацію про розмір закритих цінових пропозицій учасників та кількість учасників, які подали заяви на участь в електронному аукціоні, до моменту початку електронного аукціону, а найменування та/або прізвище, ім’я, по батькові учасників до моменту завершення електронного аукціону.

Переможець електронного аукціону визначається шляхом автоматичної оцінки електронною торговою системою цінових пропозицій учасників після завершення останнього раунду електронного аукціону та формування протоколу про результати електронного аукціону. Організатор аукціону повністю позбавлений можливості будь-якого втручання в процедуру визначення переможця аукціону, а отже будь-які звинувачення щодо можливості цільового продажу об’єкта конкретному суб’єкту є безпідставними.

 

Шановні користувачі соціальних мереж! У разі виникнення у Вас будь-яких спірних питань з приводу приватизації об’єктів комунальної власності просимо Вас звертатись до офіційних джерел з метою отримання повної та достовірної інформації.